9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Vykdant individualią veiklą, būtina mokėti PVM (paskaitinio vertinimo mokestį) tik tuo atveju, jei viršijate nustatytą PVM mokesčio privalomojo 45 000 eur per metus ribą. Ji nustatoma pagal metinį apyvartos dydį.

PVM mokesčio privalomojo registracijos riba nustato, kiek metinių pajamų turite gauti, kad privalumai įtrauktumėte į PVM sistemą ir būtumėte privalomi registruotis kaip PVM mokėtojas. Jei viršijate šią ribą, turėsite registruotis kaip PVM mokėtojas ir pradėti mokėti PVM mokesčius. Tačiau pastebėkite, kad kiekvienos šalies taisyklės gali skirtis, todėl svarbu pasikonsultuoti su vietiniais mokesčių institucijų atstovais arba teisiniu ekspertu, kad gautumėte konkrečią informaciją apie jūsų šalies reikalavimus.

Bendradarbiaudami su PVM, įmonės dažniausiai privalo:

1. Rinkti PVM: PVM mokėtojai prideda PVM sumą prie prekių ar paslaugų kainos ir rinkoje gautą sumą atskirai nurodo sąskaitose faktūrose arba kitose pardavimų dokumentuose.

2. Deklaruoti PVM: PVM mokėtojai privalo reguliariai pateikti PVM deklaracijas, kuriuose nurodomi pardavimai, įsigijimai ir mokėtinas PVM.

3. Mokėti PVM: PVM mokėtojai privalo laiku sumokėti mokesčius, kurie gali būti apskaičiuojami pagal pardavimus, įsigijimus ar kitus PVM teisės aktuose nustatytus veiksmus.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Elektroninės individualios veiklos apskaitos privalumai Šiuo atveju praktiškai visą darbą atlieka specialios tam pritaikytos programos. Todėl tereikia suvesti pagrindinius duomenis apie pajamas ir išlaidas. O tuomet net ir sąskaita faktūra sugeneruo...
2022-10-07
Kadangi individuali veikla yra verslo forma, ji taip pat gali reikalau...
2023-04-20
PVM sąskaita faktūra yra dokumentas, kuriame pateikiama informacija ap...
2023-05-30
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar