9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Nuo šių metų liepos pirmosios dienos įsigaliojo Sodros pakeitimas, kuris gali paliesti daugelį dirbančiųjų savarankiškai ir ne tik. Kadangi nuo šios dienos socialinio draudimo įmokas reikės mokėti vieno kodu – 444. Kas iš esmės turėtų supaprastinti mokėjimus, kadangi nereikės galvoti, kokį kodą pasirinkti. Ir praktiškai visais atvejais jis bus tas pats.

Kam aktualūs šie pakeitimai?

Jie palies praktiškai kiekvieną, kam privalu mokėti socialinio draudimo įmokas. Tai būtų visi savarankiškai dirbantys asmenys: tiek įsigiję verslo liudijimą, tiek ir vykdantys individualią veiklą. Taip pat besiverčiantys individualia žemės ūkio veikla. Įmokos kodas keičiasi ir neveikiančių įmonių savininkams bei neveikiančių bendrijų nariams ir savarankiškai PSD besidraudžiantiems žmonėms. Visi šie asmenys nuo liepos pirmosios turi mokėti įmokas su naujuoju kodu – 444. Tačiau kitiems šie pakeitimai nebus aktualūs.
 
 

Kokia yra įmokų įskaitymo tvarka?

Mokant socialinio draudimo įmokas jos įskaitomos nustatyta tvarka. Pirmiausia yra padengiamos asmens PSD įmokų skolos, prie jų galima priskirti ir atitinkamas palūkanas, baudas ar delspinigius. Tuomet dengiamos einamojo mėnesio PSD įmokos. Po jų asmens turimus VSD įmokų palūkanų, delspinigių ar baudų skolos. O galiausiai einamojo mėnesio VSD įmokos.
 
Beje, vykdant kelių skirtingų rūšių veiklas ir turint įmokų skolas už tą patį laikotarpį, šios skolos padengiamos proporcingai atsižvelgiant į jų dydį kiekvienoje veikloje. Ir būtent pagal tai paskirstoma sumokėta suma.
 
 

Kur galima rasti visą informaciją apie šias įmokas?

Paprasčiausia tą būtų padaryti prisijungus prie asmeninės Sodros paskyros, kurioje yra speciali skiltis – „įmokų mokėjimas“.  Tai bus aktualu visiems dirbantiems savarankiškai, užsiimantiems individualia žemės ūkio veikla ar tiesiog savarankiškai besidraudžiantiems PSD. Taip pat tik neveikiančių įmonių savininkas bei bendrijų nariams. Kur vienoje vietoje skelbiama visa informacija bei galima pamatyti susidariusius įsiskolinimus, baudas, palūkanas, delspinigius bei einamojo mėnesio įmokas, o taip pat ir permokas, jeigu jų yra. Šioje vietoje bus galima ne tik rasti aktualią informaciją, bet ir iš karto sumokėti socialinio draudimo įmokas.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Kam aktualūs šie pakeitimai? Jie palies praktiškai kiekvieną, kam pri...
2022-10-07
Tais atvejais, kai gyventojo apmokestinamosios pajamos (pajamos sumaži...
2022-10-20
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar