9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Kiekvienam dirbančiam savarankiškai tenka apsispręsti, kuri veiklos forma būtų geresnis pasirinkimas. Neretai tą padaryti nėra lengva, kadangi tiek vienas, tiek ir kitas variantas turi savų niuansų. Todėl geriausia palyginti juos abu ir atsižvelgti į norimą vykdyti veiklą, kadangi ir nuo to nemažai priklauso pasirinkimas.

Verslo liudijimas

Šis dokumentas suteikia galimybę oficialiai verstis veikla sumokėjus nustatyto dydžio pajamų mokestį. Kas kartais gali būti labai patrauklu iš finansinės perspektyvos, tačiau kartu yra ir nemažai apribojimų. Kadangi yra pakankamai nedaug veiklos rūšių, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą. Todėl prieš svarstant apie tokį variantą vertėtų pasitikrinti ar vykdoma veikla patenka į tą veiklų sąrašą.
 
Taip pat turint verslo liudijimą negalima teikti paslaugų juridiniams asmenims, kurių vykdoma veikla sutampa su jūsų. Šios veiklos vykdyti negalės ir PVM mokėtojai. O bendra per metus gautų pajamų suma iš juridinių asmenų negali viršyti 4500 Eurų. Pasiekus šią ribą pajamos bus apmokestinamas lygiai taip pat kaip ir turint individualios veiklos pažymą.
 
Taigi, prieš pasirenkant verslo liudijimą reikėtų gerai apsvarstyti jo apribojimus bei sąlygas. Pats dokumentas, suteikiantis galimybę versti veikla, išduodamas per 4 darbo dienas ir gali galioti nuo vienos dienos iki vienerių metų. Vėliau jį galima nesunkiai pratęsti.
 

Individualios veiklos pažyma

Tai dokumentas, patvirtinantis, jog asmuo užregistravo savo veiklą ir gali oficialiai ja užsiimti. Jis suteikiamas iš karto, kai teisingai užpildomas prašymas, ką galima padaryti ir internetu. Šiuo atveju veiklų spektras gerokai platesnis, bet renkantis vertėtų patikrinti visą jų sąrašą.
Be to, individualios veiklos pažyma neturi tiek daug apribojimų, todėl galima drąsiai bendradarbiauti tiek su fiziniais, tiek ir su juridiniais asmenimis. Kadangi ir mokesčiai bus mokami nuo faktiškai gautų pajamų metų gale. O jeigu jų nebūtų, tuomet ir mokėti nieko nereikėtų, priešingai, negu turint verslo liudijimą.
 
Kadangi ši pažyma yra tokia neįpareigojanti, todėl ji suteikiama neterminuotam laikui. O norint nutraukti vykdomą veiklą pakanka informuoti VMI ir tas bus padaryta per 5 darbo dienas.
 
Taigi, pasirinkus verslo liudijimą iš karto reikės sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį, o individualios veiklos pažyma nereikalauja jokių pradinių investicijų. Be to, ji suteikia gerokai daugiau laisvės bei galimybę verstis įvairesnėmis veiklomis.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Norint parengti paprastą sąskaitą faktūrą, yra keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų žinoti ir įtraukti į sąskaitą faktūrą. Štai pagrindiniai elementai, kuriuos būtina įtraukti:1. Pardavėjo informacija: Įrašykite pardavėjo pavadinimą, adresą, įmonė...
2023-05-30
Laisva forma bei svarbiausi duomenys Nors tai oficialus dokumentas, t...
2022-10-07
Iš ko susideda senatvės pensija? Senatvės pensija susideda iš dviejų...
2022-10-19
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar