9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Užsiimant savarankiškai veikla kiekvieną kartą gaunant pajamas už paslaugas ar prekes privalu išrašyti sąskaitą faktūrą. Todėl šis dokumentas turėtų tapti neatsiejama veiklos dalimi, lygiai kaip ir pajamų – išlaidų žurnalas bei jo pildymas. Tačiau apie viską iš pradžių, tuo labiau, kad sąskaita faktūra gali būti pakankamai laisvos formos, tereikia, jog joje atsispindėti pagrindinė informacija.

Todėl kažkokio vieno privalomo šablono nėra ir galima naudotis tiek kažkokiu pavyzdiniu variantu, tiek ir susikurti asmeninę sąskaitos faktūros formą arba pasilengvinti šį darbą specialių svetainių bei programėlių pagalba. Svarbu, jog dokumente būtų šie punktai:


  •  Pavadinimas bei serijos numeris – dažniausiai tai bus tiesios „Sąskaita faktūra“ ir po to sekanti raidžių bei skaičių kombinacija, kurią galima sugalvoti praktiškai bet kokią. Tik svarbu, jog numeracija eitų paeiliui su kiekviena išrašoma sąskaita. Todėl raides galima pasirinkti ir pagal savo veiklą ar asmeninius duomenis. Pavyzdžiui, AAA0010, BNB0010.
  • Dokumento data, o apskaitos žurnale jau galima rinktis ar fiksuoti šią datą, ar pinigų gavimo datą. Tai priklausys nuo pasirinkto apskaitos principo.
  • Prekių ar paslaugų pavadinimas bei jų kiekis. Ką reikėtų įvardinti pakankamai tiksliai bei aiškiai.
  • Asmeninė informacija: vardas, pavardė, individualios veiklos numeris, banko sąskaita bei adresas. Lygiai taip pat turėtų būti nurodoma informacija apie pirkėją. Tačiau tikrai ne kiekvienas norės dalintis asmeniniais duomenimis. Todėl įprastu atveju pakaks vien tik pirkėjo vardo ir pavardės, ypač, jeigu tai fizinis asmuo.

Labai svarbu suprasti, jog sąskaita faktūra pirmiausiai yra reikalinga jums kaip apskaitos dokumentas. Todėl ją išrašyti privalu, nepriklausomai nuo to, ar pirkėjui reikalingas šis dokumentas, ar ne.


Taip pat galima naudoti ir išankstines sąskaitas faktūras, kurios savo struktūra iš esmės nesiskiria nuo įprastų. Jos gali pasitarnauti kaip pirkėjo mokumo garantas.


O per metus uždirbus daugiau, negu 45 tūkstančius Eurų, reikės išrašyti PVM sąskaitą faktūrą. Tačiau prieš tai dar bus privalu užsiregistruoti PVM mokėtoju.


Universalus dokumentas su privalomais punktais

Taigi, iš esmės sąskaita faktūra gali būti pakankamai universali, tik svarbu išlaikyti jos struktūrą bei nepraleisti privalomų punktų. O dirbant savarankiškai tikrai pravers šablonai, kuriuose pakaks pakeisti tik pagrindinę informaciją, todėl kiekvieną kartą iš naujo kurti dokumento nereikės. Kas sutaupo nemažai laiko.


Juos galima susikurti tiek savarankiškai, tiek pasinaudoti tam skirtomis platformomis. Ir svarbu nepamiršti, jog kiekvienos išrašytos sąskaitos faktūros kopiją privalu saugoti. Kadangi VMI bet kada gali paprašyti pagrįsti tam tikras pajamas.

Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Tais atvejais, kai gyventojo apmokestinamosios pajamos (pajamos sumažintos patirtomis išlaidomis arba atskaičius 30 proc. nuo pajamų) iš inpidualios veiklos neviršija 20000 eurų per metus, tai nuo inpidualios veiklos pajamų mokėtino pajamų mokesčio d...
2022-10-20
Norint parengti paprastą sąskaitą faktūrą, yra keletas svarbių dalykų,...
2023-05-30
Individuali veikla, kas tai? Individuali veikla gali būti labai įvai...
2023-05-24
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar