9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Tai yra pagrindinis atsiskaitymą pagrindžiantis dokumentas, be kurio negalėtų apsieiti praktiškai nė vienas dirbantis savarankiškai. Nebent veikloje naudojamas kasos aparatas, tačiau tokių atvejų tikrai nėra daug. Taigi, ką reikėtų žinoti apie sąskaitų išrašymą, kad vėliau nekiltų kažkokių nesusipratimų ar problemų? Ir ar tikrai viskas taip sudėtinga kaip gali atrodyti iš pradžių?

Laisva forma bei svarbiausi duomenys

Nors tai oficialus dokumentas, tačiau sąskaita gali būti išrašoma pakankamai laisva forma. Tačiau labai svarbu, jog joje būtų svarbiausi punktai:
•    Dokumento pavadinimas bei serijos numeris – tai bus tiesiog „Sąskaita faktūra“ ir po sekantys iš eilės numeruojami skaičiai, kurie gali būti naudojami kartu su norima raidžių kombinacija. Pavyzdžiui, AAA0012 ar JJS0012.
•    Data – kada buvo išrašyta sąskaita faktūra arba kada buvo suteiktos paslaugos, parduotos prekės. Tai priklauso nuo pasirinkto apskaitos principo.
•    Informacija apie prekę ar paslaugą – vienetai bei kitu susijusi informacija, kuri bus svarbi ne pirkėjui, bet jums.
•    Asmeniniai bei pirkėjo duomenys – tai pagrindiniai rekvizitai, tarp kurių bus vardas, pavardė, individualios veiklos numeris, adresas, galima nurodyti ir banko sąskaitą ar įmonės kodą. Tiesa, tikrai ne kiekvienas pirkėjas norės dalintis asmenine informacija, todėl šioje vietoje gali pakakti vien tik jo vardo bei pavardės.
 
Lygiai taip pat galima išrašyti ir išankstinę sąskaitą faktūrą, kas pakankamai naudinga ir kartu tarnauja kaip pirkėjo mokumo garantija. Taip pat kai kurie paslaugų gavėjai ar pirkėjai gali atsisakyti sąskaitos, kadangi ji jiems nėra būtina, tačiau nereikėtų pamiršti, jog pirmiausiai šis dokumentas bus svarbus jums.
 

Kada išrašoma PVM sąskaita faktūra?

Jeigu dirbantis savarankiškai asmuo per metus uždirba daugiau nei 45 tūkstančius Eurų, tuomet jis privalo registruotis PVM mokėtoju. Ir atitinkamai nuo to momento išrašyti PVM sąskaitas faktūras.
 
Taip pat yra tokių atvejų, kai ne pardavėjas, o pirkėjas gali išrašyti šią sąskaitą. Tai privalu įsigyjant žemės ūkio produkciją iš Lietuvoje registruotų PVM mokėtojų. Lygiai tas pats galioja ir ūkininkams, kuriems taikomas PVM kompensacija ir iš kurių yra perkama žemės ūkio produkcija. Visai nesvarbu, kokiems tikslams ji naudojama toliau.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Kam aktualūs šie pakeitimai? Jie palies praktiškai kiekvieną, kam privalu mokėti socialinio draudimo įmokas. Tai būtų visi savarankiškai dirbantys asmenys: tiek įsigiję verslo liudijimą, tiek ir vykdantys individualią veiklą. Taip pat besiverčiantys...
2022-10-07
Individuali veikla ir verslo liudijimas yra du skirtingi būdai oficial...
2023-05-24
Todėl kažkokio vieno privalomo šablono nėra ir galima naudotis tiek ka...
2022-10-14
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar