9.00 - 17.00 val.
   
Profesionalumas yra svarbus bet kurioje srityje. Todėl tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, uždirbantys iš teikiamų paslaugų ar parduodamų prekių, turi rasti būdų, kaip tinkamai save pateikti ir įtikinti pirkėją, jog jis vertas pasitikėjimo. Deja, bet asmens neprofesionalumą kartais išduoda ne atlikti darbai, o išrašyta sąskaita-faktūra.

 

Kaip turi atrodyti sąskaita-faktūra?

Nėra vieno šablono, pagal kurį visi turi išrašyti sąskaitą-faktūrą. Ji gali ir turi būti unikali. Kiekvienas verslininkas gali pasirinkti skirtingą šriftą ir pan. Kai kurie sąskaitų-faktūrų išrašymui skiria daugiau laiko ir padaro jas kuo unikalesnes. Visgi tai nėra būtinybė. Klientams svarbiausia, jog sąskaita-faktūra būtų tvarkinga ir aiški. Jei norite, jog sąskaita-faktūra neatrodytų neprofesionali, skirkite laiko ir kiekvieną kartą prieš išsiųsdami ją klientui, patikrinkite, ar visi duomenys pateikti teisingai. Pasitaiko, jog vėliau kliento buhalteriams tenka susisiekti su asmeniu, išrašiusiu sąskaitą, kad galėtų pasitikslinti duomenis. Tai ne tik atima kliento, bet ir jūsų laiką.

 

Nepamirškite, jog profesionalioje sąskaitoje-faktūroje būtinai turi būti įterptas logotipas. Žinoma, to nereikalauja įstatymas, tačiau tokiu būdu ne tik sąskaita-faktūra atrodys profesionalesnė, bet ir padėsite klientui jus labiau įsiminti. Tam tikra prasme, tai savotiška reklama.

 

Kas turi būti įtraukta į sąskaitą-faktūrą?

Dokumente turi būti nurodyti šie duomenys:

  • Dokumente turi būti nurodytas pavadinimas.
  • Data, kada buvo išrašyta ir išsiųsta sąskaita-faktūra. Norint išvengti neaiškumų, patariama įvesti ir datą, kuri žymėtų iki kada reikia apmokėti sąskaitą-faktūrą.
  • Pardavėjo asmeniniai duomenys. Fiziniai asmenys turi pateikti savo vardą, pavardę, individualios veiklos kodą bei kontaktinius duomenis, juridiniai asmenys turi pateikti juridinio asmens rekvizitus.
  • Dokumente turi būti nurodyti pirkėjo duomenys. Jei pirkėjas nenori pateikti savo asmeninių duomenų, pavyzdžiui, asmens kodo, gyvenamosios vietos, užtenka nurodyti vardą, pavardę, kontaktinius duomenis.
  • Turi būti nurodytos prekės ar paslaugos, už kurias moka pirkėjas. Dokumente turi būti nurodyti ne tik prekių ar paslaugų pavadinimai, bet ir mato vienetai, kaina ir suma.
  • Paskutinėje skiltyje turi būti nurodytas asmuo, išrašęs sąskaitą-faktūrą, bei asmuo, kuris priėmė sąskaitą-faktūrą.
Kita naudinga informacija
Atraskite daugiau galimybių ir funkcijų

Populiariausi klausimai

Įmonės, individualios veiklos ir pan.

Sąskaitos, šablonai ir kiti nustatymai

Mokėjimai

Sistemos dokumentacija

Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar