9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Kiekvienais metais pavasaryje gyventojai turi galimybę deklaruoti pajamas už praėjusius metus ir taip susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio sumos, jeigu buvo jo permoka. Tiesa, tokia galimybe pasinaudoja ne kiekvienas, nors kai kuriems deklaracijas užpildyti bei pateikti yra privaloma. Ne išimtis būtų ir dirbantieji savarankiškai.

Iki kada tą reikia padaryti?

Kiekvienais metais galutinė data gali kažkiek skirtis. Tačiau tikrai nerekomenduojama delsti bei laukti paskutinės dienos. Tuo labiau, kad deklaravimui yra skiriami trys mėnesiai. Ir kuo anksčiau tą padarysite, tuo anksčiau galėsite ramiai gyventi, nesijaudinant apie dar laukiančius mokesčius. O galbūt pradžiugins ir grąžinama pajamų mokesčio permokos dalis. Kalbant apie konkrečias datas, tai už 2021 metus deklaraciją pateikti reikėjo iki gegužės 2 dienos.
 

Kas privalo deklaruoti pajamas?

Pirmiausia, tai būtų visi savarankiškai dirbantieji ir visai nesvarbu, ar tai individualios veiklos pažyma, ar verslo liudijimas. Taip pat tie, kurie gavo pajamų už parduotą turtą ar kažkokių kitų pajamų, dėl kurių pateikti deklaraciją privalu. Tą padaryti turės visi, kuriems privalu perskaičiuoti pajamų mokestį. Ir kiekvienas, kuris nori susigrąžinti dalį pajamų mokesčio. Kas yra rekomenduojama. O norint sužinoti, ar jūsų konkrečiu atveju reikės pateikti deklaraciją, geriausia būtų susisiekti ir pasitikslinti VMI.
 

Kaip pateikti deklaraciją?

Šiomis dienomis tai tikrai nebus sudėtinga. Kadangi dažnu atveju visa informacija apie pajamas bei mokesčius automatiškai būna sukelta į VMI sistemą. Todėl tereikia prisijungti prie „Mano VMI“, ten pasirinkus patogiausią tapatybės patvirtino būdą prisijungsite ir galėsite pradėti deklaracijos pildymą.
 
Jeigu visa pateikta informacija bus teisinga, tuomet beliks sekti nurodytus žingsnius iki jos pateikimo ir papildomai pildyti nieko nereikės. Nebent trūktų kažkurių duomenų arba juos reikėtų patikslinti. Taip pat visuomet galima į pagalbą pasitelkti parengtą instrukciją.
 
O nenorintieji savarankiškai pildyti deklaracijos internetu, tą gali padaryti atvykę į VMI gyventojų aptarnavimo vietas. Tiesa, prieš apsilankymą būtų pravartu užsiregistruoti iš anksto.
 

Kam mokėti mokesčius?

Jeigu reikia sumokėti GPM, tuomet jis bus tiesiogiai mokamas VMI, ką galima nesunkiai padaryti toje pačioje internetinėje svetainėje. O VSD ir PSD reikės sumokėti Sodrai. Tą galima padaryti tiek prisijungus prie Sodros paskyros internetinėje svetainėje, tiek ir pervedant pinigus į nurodytas Sodros sąskaitas pagal atitinkamus įmokų kodus.
 

GPM grąžinimas

Permokos bus grąžinamos automatiškai į nurodytą sąskaitą po deklaracijos pateikimo. Jas turėtumėte gauti iki liepos 31 dienos. Tačiau iškart pateikus deklaraciją matysite, kokia suma jums bus grąžinama.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Tai puikus būdas, kaip pradėti dirbti sau be jokios rizikos. Jei verslo idėja nepasiseks ir neuždirbsite nė cento, jums reikės sumokėti tik PSD įmokas, kurias tektų mokėti net ir neužsiimant individualia veikla. Techniškai - nieko neprarandate. Pra...
2022-10-19
Kasos pajamų orderis yra finansinis dokumentas, kurį išduoda pardavėja...
2023-05-30
Jei asmenys nenaudoja kasos aparato, turi išrašyti apskaitos dokumentą...
2022-10-19
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar