9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   

Norint pradėti dirbti savarankiškai reikės pasirinkti vieną iš veiklos tipų. Ir visai nesvarbu ar tai bus verslo liudijimas, ar kažkoks įmonės tipas, ar individuali veikla. Nors būtent pastaroji pasirenkama dažniausiai. Kadangi ją labai paprastą įregistruoti, taip pat labai aiški ir jos mokesčių sistema. O svarbiausia, jog negaunant pajamų jokių mokesčių mokėti nereikia. Išskyrus PSD, jei tą privalu daryti, nepriklausomai nuo pajamų.

Taigi, svarbiausi aspektai, ką reikėtų žinoti prieš pradedant veiklą, kaip ją registruoti ir ką daryti, jeigu veiklos toliau vykdyti neplanuojate. Visa tai galima atlikti savarankiškai internetu.
 

Individualios veiklos registravimas

Paprasčiausia tą būtų padaryti prisijungtus prie VMI asmeninės paskyros ir atliekant kelis paprastus žingsnius:
1.    Pasirinkti skiltį „Dokumentai ir pranešimai“
2.    Toliau pasirinkti „Dokumentai“
3.    Spausti „Užsisakyti paslaugą“
4.    Ir naujai atsidariusiame langelyje pasirinkti šią paslaugą: „Mokesčių mokėtojo registrinių duomenų tvarkymas/individualios veiklos registravimas”
5.    O tuomet beliks užpildyti visą reikiamą informaciją bei patvirtinti šią formą. Apie sėkmingą veiklos užregistravimą papildomai būste informuoti elektroniniu paštu.
 
Dar vienas labai svarbus aspektas yra kodas, kurį privalu nurodyti norint pradėti vykdyti individualią veiklą bei ją registruojant. Jį reikėtų pasirinkti iš ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus pagal tai, kas geriausiai atitinka jūsų veiklos pobūdį. O jeigu kyla papildomų klausimų arba atsiranda neaiškumų, visuomet galima susisiekti su šioje srityje dirbančiais specialistais bei pasikonsultuoti. Nors dabar šio kodo pasirinkimas jau nėra toks svarbus kaip buvo anksčiau. Kadangi nepriklausomai nuo vykdomos veiklos mokesčių dydis bei jų skaičiavimo principas nesikeičia. Tačiau vis tiek vertėtų rinktis atsakingai.
 
Lygiai taip pat nereikėtų pamiršti, jog apie kažkokius duomenų pasikeitimus vykdant veiklą reikėtų informuoti VMI 5 darbo dienų bėgyje.
 

Individualios veiklos nutraukimas

Tai lygiai taip pat paprasta kaip ir įregistruoti šią veiklą, kadangi viską galima atlikti savarankiškai internetu. Tereikia apsilankyti asmeninėje VMI paskyroje ir ten rasite pagrindinius žingsnius, kuriuos reikia atlikti norint nutraukti vykdomą veiklą. Tą padaryti galima ir apsilankius VMI padalinyje gyvai, nors tai tikrai nėra būtina.

Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Kaip turi atrodyti sąskaita-faktūra? Nėra vieno šablono, pagal kurį visi turi išrašyti sąskaitą-faktūrą. Ji gali ir turi būti unikali. Kiekvienas verslininkas gali pasirinkti skirtingą šriftą ir pan. Kai kurie sąskaitų-faktūrų išrašymui skiria da...
2022-10-19
Registruotis PVM mokėtoju gali tekti šiais atvejais: Jei per 12 ...
2022-10-19
Pinigų priėmimo kvitas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad asmuo arb...
2023-05-30
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar