9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Kreditinė sąskaita faktūra yra dokumentas, kuris naudojamas koreguoti ankstesnią sąskaitą faktūrą. Ji leidžia ištaisyti klaidas, pakeisti kiekius, sumažinti arba grąžinti sumas ir atlikti kitas korekcijas. Kai reikia išleisti kreditinę sąskaitą faktūrą, būtina žinoti šiuos svarbius dalykus:

1. Pardavėjo informacija: Įrašykite pardavėjo pavadinimą, adresą, įmonės registracijos numerį ir PVM mokėtojo identifikacinį numerį. Šie duomenys turi būti tokie patys kaip ir originalioje sąskaitoje faktūroje, kurią reikia koreguoti.

2. Pirkėjo informacija: Įrašykite pirkėjo pavadinimą, adresą ir, jei taikoma, jo įmonės registracijos numerį arba kitą identifikacinį numerį. Taip pat nurodykite originalios sąskaitos faktūros numerį, kurį reikia koreguoti.

3. Kreditinės sąskaitos faktūros numeris: Priskirkite unikalų kreditinės sąskaitos faktūros numerį, kuris padės identifikuoti ir sekti korekciją. Numeris turi būti skirtingas nuo originalios sąskaitos faktūros.

4. Kreditinės sąskaitos faktūros data: Nurodykite kreditinės sąskaitos faktūros išrašymo datą. Tai yra data, kai kreditinė sąskaita faktūra yra parengta ir išsiųsta pirkėjui.

5. Originalios sąskaitos faktūros informacija: Pateikite informaciją apie originalią sąskaitą faktūrą, kurią reikia koreguoti. Nurodykite originalios sąskaitos faktūros numerį, datą ir visus reikiamus detalės, kurias reikia koreguoti.

6. Kreditavimo priežastis ir korekcijos aprašymas: Pateikite aiškų paaiškinimą, kodėl kreditinė sąskaita faktūra yra išleidžiama ir kokia konkrečiai korekcija atliekama. Aprašykite pakeitimus, klaidas arba korekcijas, kurios turi būti atliktos.

7. Kredituojamos sumos: Nurodykite sumas, kurios yra kredituojamos, t.y. sumažinamos arba grąžinamos pirkėjui. Tai gali apimti sumažintą pardavimo sumą, grąžinamas sumas, sumažintą PVM ir kt.

8. Taikomi mokesčiai: Kreditinės sąskaitos faktūros atveju taikomi tokie mokesčiai kaip PVM ir, priklausomai nuo šalies įstatymų, galbūt kiti mokesčiai arba tarifai. Mokesčių taikymas priklauso nuo konkrečios situacijos ir vietinių teisės aktų.

Svarbu paminėti, kad kreditinės sąskaitos faktūros reikalavimai ir taikomi mokesčiai gali skirtis priklausomai nuo šalies teisės aktų ir verslo praktikos.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Individualios veiklos kodai skiriasi pagal veiklos pobūdį ir pobūdžio kodai nustatomi Valstybinės mokesčių inspekcijos. Pilnas individualios veiklos kodų sąrašas yra pateikiamas VMInformatika svetainėje, kuri yra Valstybinės mokesčių inspekcijos elek...
2023-04-20
Verslo liudijimas Šis dokumentas suteikia galimybę oficialiai verstis...
2022-10-07
Ši sąskaita faktūra nėra teisiškai privaloma mokėjimui, tačiau ji naud...
2023-08-25
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar