9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Individualiai veiklai gali būti tinkama įvairių rūšių sąskaitos faktūros, priklausomai nuo konkrečios situacijos ir poreikių.
Štai keli pavyzdžiai:

1. Paprasta sąskaita faktūra - tai paprastai yra tinkama individualioms veikloms, kurios nereikalauja griežto sąskaitų faktūrų režimo. Paprasta sąskaita faktūra gali būti sudaryta ranka arba naudojant specializuotas programas.

2. PVM sąskaita faktūra - jei jūsų individuali veikla yra PVM mokėtoja, tuomet reikės sudaryti PVM sąskaitas faktūras, kuriose yra nurodoma PVM suma. Šios sąskaitos faktūros yra reikalingos, kad galėtumėte gauti PVM grąžinimą arba atsiskaityti su PVM mokėtojais.

3. Sąskaita faktūra išankstiniam apmokėjimui - jei jūsų individuali veikla apima išankstinio apmokėjimo priėmimą už paslaugas ar prekes, tuomet reikės sudaryti sąskaitas faktūras išankstiniam apmokėjimui. Šios sąskaitos faktūros yra svarbios, kad galėtumėte atlikti apskaitą ir tvarkyti savo finansus.

Taigi, pasirinkti tinkamą sąskaitos faktūros tipą priklauso nuo jūsų individualios veiklos pobūdžio ir konkrečių poreikių. Būtina atsižvelgti ir į teisinius reikalavimus, kad būtų išvengta nesusipratimų su mokesčių institucijomis. Jei turite klausimų, geriausia kreiptis į profesionalų apskaitos specialistą, kad padėtų jums pasirinkti tinkamą sąskaitos faktūros tipą ir atlikti apskaitos reikalus.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Apskaitos žurnalo pildymas Užsiimantys individualia veikla turi pildyti pajamų ir išlaidų žurnalą. Jame turi būti fiksuojamas tiek uždarbis, tiek išlaidos. Nebent mokant mokesčius nepateikiamos išlaidos ir atskaičiuojama 30 procentų nuo pajamų. Toki...
2022-10-19
Jie naudojami užfiksuoti pinigų gavimo procesą ir gali būti svarbūs įr...
2023-08-25
Ši sąskaita faktūra nėra teisiškai privaloma mokėjimui, tačiau ji naud...
2023-08-25
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar