9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Kreditinė sąskaita faktūra yra dokumentas, kuris naudojamas taisyti arba pakeisti ankstesnę sąskaitą faktūrą.
 Ji atšaukia ar koreguoja dalį ar visą pradinę sąskaitą faktūrą dėl tam tikrų priežasčių, tokios kaip prekių grąžinimas, paslaugų klaidingas apskaičiavimas, nuolaidos ir kt. Kreditinė sąskaita faktūra padeda išvengti klaidingų skaičiavimų ir užtikrinti teisingus finansinius įrašus tiek pardavėjui, tiek pirkėjui.

Kreditinės sąskaitos faktūros sudedamosios dalys paprastai apima:

1. Sąskaitos faktūros numerį ir datą: Nurodomas pradinės sąskaitos faktūros numeris ir išdavimo data.

2. Pirkėjo ir pardavėjo informaciją: Pirkėjo ir pardavėjo įmonių pavadinimai, adresai ir kontaktinė informacija.

3. Priežastis: Detalus paaiškinimas, kodėl išduodama kreditinė sąskaita faktūra. Pavyzdžiui, tai gali būti prekių grąžinimas, klaidingas apskaičiavimas, nuolaida ir pan.

4. Pakeitimo detalės: Pateikiamos informacijos apie tai, ką tiksliai keičia kreditinė sąskaita faktūra. Tai gali būti sumos sumažinimas ar padidinimas, prekių ar paslaugų pakeitimai ir t. t.

5. PVM (pajamų mokesčio) informacija: Nurodomas PVM suma, jei taikoma.

6. Naujos sumos apskaičiavimas: Jei kreditinė sąskaita faktūra keičia pradinę sumą, naujoji suma (priklauso nuo keitimo pobūdžio) yra pateikiama kartu su PVM (jei taikoma).

7. Kreditinės sąskaitos faktūros numerį ir datą: Svarbu, kad kreditinės sąskaitos faktūros numeris ir išdavimo data būtų aiškiai pateikti.

8. Pardavėjo parašas: Pardavėjo arba įgalioto asmens parašas ir pavadinimas.

Kreditinės sąskaitos faktūros naudojamos, kai reikia ištaisyti klaidas, grąžinti prekes ar paslaugas, taikyti papildomas nuolaidas arba vykdyti bet kokias kitas pakeitimo procedūras. Jos padeda užtikrinti taisyklingus finansinius įrašus, sumažinti nesusipratimus tarp šalių ir išlaikyti aiškumą verslo transakcijų metu.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Norint parengti paprastą sąskaitą faktūrą, yra keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų žinoti ir įtraukti į sąskaitą faktūrą. Štai pagrindiniai elementai, kuriuos būtina įtraukti:1. Pardavėjo informacija: Įrašykite pardavėjo pavadinimą, adresą, įmonė...
2023-05-30
Tai puikus būdas, kaip pradėti dirbti sau be jokios rizikos. Jei versl...
2022-10-19
Kaip pildomas pajamų išlaidų žurnalas? Tai vienas iš svarbiausių apsk...
2022-10-07
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar