9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Dirbant savarankiškai bendravimas su klientais bus neišvengiamas. Tačiau visuomet galima pasirinkti ir nuspręsti ar užsakymas yra tinkamas ir ar norite jo imtis. Kadangi tai priklauso ne tik nuo kliento, bet ir nuo jūsų. Todėl dažnu atveju bus labai svarbu atpažinti, su kuo geriau net neprasidėti arba kaip įmanoma greičiau nutraukti bendradarbiavimą.

Kai vilioja žema kaina

Finansinis aspektas yra svarbus kiekvienam. Tačiau renkantis tai tikrai neturėtų būti pagrindinis kriterijus. Nors neretai taip nutinka ir ypatingai tai būdinga prastiems klientams. Kadangi jiems nėra svarbu, kiek teks praleisti laiko prie šio darbo, kiek tam reikia žinių ar kitų resursų. Jie net nenori į visa tai gilintis ir turi vienintelį siekį – gauti, ko reikia, už mažiausią kainą.
 
Todėl paprasčiausias būdas išvengti tokių užsakymų būtų turėti objektyvią bei aiškią kainodarą ir pernelyg nesileisti į diskusijas. Ypač, kai siekiama nusiderėti ar gauti išskirtines sąlygas. Kadangi būtent tai gali išduoti, jog su tokiais klientais geriau net neprasidėti išvis.
 
 

Nuojauta daug pasako, kodėl neverta jos ignoruoti?

Dirbant ilgesnį laiką tenka susidurti su pačiais įvairiausiais žmonėmis. Todėl natūralu, jog galima pakankamai greitai pastebėti, kad vienas ar kitas klientas gali kelti problemų. Aišku, skubėti su išvadomis tikrai nereikėtų, tačiau tuo pačiu nereikėtų ir ignoruoti nuojautos sakančios, kad kažkas ne taip. Ypač šiomis dienomis, kai pakankamai nesunkiai įmanoma atrasti visą informaciją apie konkretų žmogų ar įmonę. Tą galima padaryti tiek internete, tiek ir socialinėje erdvėje. O tuomet jau nebus sunku susidaryti ir platesnį įspūdį apie tokį klientą.
 
 

Sutartis – paprasčiausias būdas išvengti nesklandumų

Nors tai yra vienas iš svarbiausių dokumentų bendradarbiaujant, tačiau tikrai ne visi dirbantieji savarankiškai sudaro sutartį prieš imdamiesi darbo. Tačiau būtent ji gali padėti apsaugoti nuo prastų klientų ir galimų nesusipratimų. O kartais jos dėka galima išvengti ir gerokai nemalonesnių situacijų.
 
Todėl nereikėtų dvejoti ir prieš imantis bet kokio darbo vertėtų pasirašyti sutartį. Svarbu joje labai aiškiai nurodyti būsimus darbus, jų atlikimo terminą bei atsiskaitymo niuansus. Taip klientui neliks daug vietos prieštarauti arba pradėti derybas. O kilus kažkokiam ginčui jį nesunkiai bus galima išspręsti, kadangi viskas parašyta juoda ant balto. Kas kartu įpareigoja abi puses laikytis šio susitarimo bei atsižvelgti į jo sąlygas.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Gyventojų pajamų mokestis - mokamas kartą per metus Šį mokestį turi mokėti visi savarankiškai dirbantys gyventojai nuo pajamų, gautų Lietuvoje. Tiesa, jo dydis priklauso nuo veiklos rūšies. 15% turi mokėti visi laisvųjų profesijų atstovai, pavyzdžiu...
2022-10-07
Norėdami efektyviai naudoti pajamų ir išlaidų žurnalą, rekomenduojama ...
2023-04-20
Pinigų priėmimo kvitas yra dokumentas, kuris patvirtina, kad asmuo arb...
2023-05-30
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar