9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Asmuo, parduodamas paslaugas ar prekes, turi išrašyti sąskaitą-faktūrą arba PVM sąskaitą-faktūrą ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims. Ar žinote, kaip tą padaryti?

 

Norint išrašyti sąskaitą-faktūrą, reikia pateikti šiuos duomenis:

  • Apskaitos dokumento pavadinimą. Tai gali būti sąskaita-faktūra, PVM sąskaita-faktūra, kreditinė arba išankstinė sąskaita.
  • Įrašyti apskaitos dokumento datą. Nepamirškite, kad data yra labai svarbi rekvizitų dalis, kurios negalima taisyti.
  • Dokumentus turi turėti unikalų numerį, dažniausiai tai raidžių ir skaičių kombinacija.
  • Pardavėjo rekvizitai. Nesvarbu, paslaugas parduodate kaip fizinis ar juridinis asmuo, būtinai turite pateikti asmens rekvizitus. Jei esate fizinis asmuo, tuomet parašykite savo vardą, pavardę, individualios veiklos numerį bei sąskaitą, į kurią klientas turės pervesti pinigus. Nepamirškite įtraukti kontaktinius duomenis, pavyzdžiui, telefono numerį. Jei esate juridinis asmuo, tuomet pateikite juridinio asmens rekvizitus.
  • Pateikite pirkėjo duomenis. Jei pirkėjas yra fizinis asmuo, įrašykite vardą, pavardę bei kontaktinius duomenis. Jei fizinis asmuo yra PVM mokėtojas, nepamirškite įrašyti PVM mokėtojo kodo.
  • Turi būti nurodyti mato vienetai, prekės ar paslaugos kaina bei bendra suma.

 

Tie patys duomenys bus reikalingi ir sąskaitos-faktūros, ir PVM sąskaitos-faktūros išrašymui. Sąskaitą-faktūrą išrašyti būtina bet kokia verslo forma besiverčiantiems asmenims, išskyrus tiems, kurie dirba pagal verslo liudijimą.

 

Kaip elgtis, jei fizinis asmuo neprašo sąskaitos-faktūros?

Pasitaiko, jog fiziniai asmenys neprašo sąskaitos-faktūros. Ar tai reiškia, jog tuomet sąskaitos-faktūros išrašyti nebūtina? Deja, bet ne. Net ir tuomet, kai asmuo nepageidauja gauti sąskaitos-faktūros, vis tiek turite ją išrašyti ir užpildyti apskaitos žurnalą.

 

Sąskaita-faktūra turi būti išrašoma dviem egzemplioriais

Nepamirškite, kad sąskaitą-faktūrą turi turėti ne tik klientas, bet ir jūs. Nesvarbu, ar esate PVM mokėtojas, ar ne, vis tiek turite kaupti sąskaitas-faktūras ir vesti apskaitos žurnalą.

 

Kaip išrašyti sąskaitą-faktūrą greičiau?

Jei nenorite rašydami sąskaitą-faktūrą sugaišti daug laiko, patariame pasiruošti šabloną. Tokiu būdu galėsite tik pakeisti pirkėjo ir užsakymo duomenis. Tai ne tik padės sutaupyti laiką, bet ir sąskaitos-faktūros išrašymas bus kur kas paprastesni

Kita naudinga informacija
Atraskite daugiau galimybių ir funkcijų

Populiariausi klausimai

Įmonės, individualios veiklos ir pan.

Sąskaitos, šablonai ir kiti nustatymai

Mokėjimai

Sistemos dokumentacija

Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar