info@saskaitos.lt
Gyva pagalba
Dirbame: I-V, 9-17 val.

Naujienos

Asmuo, parduodamas paslaugas ar prekes, turi išrašyti sąskaitą-faktūrą arba PVM sąskaitą-faktūrą ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims. Ar žinote, kaip tą padaryti?

 

Norint išrašyti sąskaitą-faktūrą, reikia pateikti šiuos duomenis:

 

  • Apskaitos dokumento pavadinimą. Tai gali būti sąskaita-faktūra, PVM sąskaita-faktūra, kreditinė arba išankstinė sąskaita.
  • Įrašyti apskaitos dokumento datą. Nepamirškite, kad data yra labai svarbi rekvizitų dalis, kurios negalima taisyti.
  • Dokumentus turi turėti unikalų numerį, dažniausiai tai raidžių ir skaičių kombinacija.
  • Pardavėjo rekvizitai. Nesvarbu, paslaugas parduodate kaip fizinis ar juridinis asmuo, būtinai turite pateikti asmens rekvizitus. Jei esate fizinis asmuo, tuomet parašykite savo vardą, pavardę, individualios veiklos numerį bei sąskaitą, į kurią klientas turės pervesti pinigus. Nepamirškite įtraukti kontaktinius duomenis, pavyzdžiui, telefono numerį. Jei esate juridinis asmuo, tuomet pateikite juridinio asmens rekvizitus.
  • Pateikite pirkėjo duomenis. Jei pirkėjas yra fizinis asmuo, įrašykite vardą, pavardę bei kontaktinius duomenis. Jei fizinis asmuo yra PVM mokėtojas, nepamirškite įrašyti PVM mokėtojo kodo.
  • Turi būti nurodyti mato vienetai, prekės ar paslaugos kaina bei bendra suma.

 

Tie patys duomenys bus reikalingi ir sąskaitos-faktūros, ir PVM sąskaitos-faktūros išrašymui. Sąskaitą-faktūrą išrašyti būtina bet kokia verslo forma besiverčiantiems asmenims, išskyrus tiems, kurie dirba pagal verslo liudijimą.

 

Kaip elgtis, jei fizinis asmuo neprašo sąskaitos-faktūros?

 

Pasitaiko, jog fiziniai asmenys neprašo sąskaitos-faktūros. Ar tai reiškia, jog tuomet sąskaitos-faktūros išrašyti nebūtina? Deja, bet ne. Net ir tuomet, kai asmuo nepageidauja gauti sąskaitos-faktūros, vis tiek turite ją išrašyti ir užpildyti apskaitos žurnalą.

 

Sąskaita-faktūra turi būti išrašoma dviem egzemplioriais

 

Nepamirškite, kad sąskaitą-faktūrą turi turėti ne tik klientas, bet ir jūs. Nesvarbu, ar esate PVM mokėtojas, ar ne, vis tiek turite kaupti sąskaitas-faktūras ir vesti apskaitos žurnalą.

 

Kaip išrašyti sąskaitą-faktūrą greičiau?

 

Jei nenorite rašydami sąskaitą-faktūrą sugaišti daug laiko, patariame pasiruošti šabloną. Tokiu būdu galėsite tik pakeisti pirkėjo ir užsakymo duomenis. Tai ne tik padės sutaupyti laiką, bet ir sąskaitos-faktūros išrašymas bus kur kas paprastesni

Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Jei asmenys nenaudoja kasos aparato, turi išrašyti apskaitos dokumentą. Dažniausiai naudojama standartinė, PVM, išankstinė ir kreditinė sąskaita-faktūra. Apžvelkite visas ir nuspręskite, kuri iš jų yra jums tinkamiausia. Sąskaita-faktūra Sąsk...
2022-10-19
Tai puikus būdas, kaip pradėti dirbti sau be jokios rizikos. Jei verslo idėja ne...
2022-10-19
Tokios situacijos neretai pasitaiko ne tik pradedantiems ir kol kas nepatyrusiem...
2022-10-19
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar