9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Sąskaitos faktūros istorija siekia senus laikus ir yra glaudžiai susijusi su prekyba ir verslo praktikomis. Šie dokumentai atsirado kaip būdas užtikrinti finansinį skaidrumą ir paskatinti efektyvų prekių ir paslaugų mainą tarp pardavėjų ir pirkėjų.
Antikinėje pasaulio istorijoje buvo panašių dokumentų, nors jie neturėjo tokio pačio formalumo ir struktūros kaip šiuolaikinės sąskaitos faktūros. Senovės Mesopotamijoje, Egipte ir Graikijoje buvo rašomųjų dokumentų, į kuriuos buvo įrašomos prekių ir paslaugų mainų sąlygos bei kiekiai. Tačiau tai buvo daug mažiau standartizuoti ir organizuoti negu šiuolaikinės sąskaitos faktūros.

Šiuolaikinė sąskaitos faktūros formos ir principai pradėjo formuotis su prekybos plėtra, ypač nuo pramonės revoliucijos ir verslo komercinės veiklos augimo XIX a. antroje pusėje. Didėjantis prekių ir paslaugų srautas, ypač tarp įmonių ir tarpvalstybinėje prekyboje, reikalavo aiškumo ir standartizacijos. Tai atvedė prie poreikio oficialiai dokumentuoti pardavimus, mokėjimus ir sandorius.

XX a. pradžioje sąskaitos faktūros jau buvo dažnai naudojamos komercinėje praktikoje, ir daugelyje šalių jos pradėjo turėti tam tikras bendras formos ir turinio reikalavimus. Su technologinės plėtros ir kompiuterizuotų finansų valdymo sistemų atsiradimu, procesas buvo dar labiau optimizuotas.

Šiandien sąskaitos faktūros yra standartinės ir oficialios finansinės priemonės, kurios naudojamos visose verslo srityse ir padeda užtikrinti taisyklingą prekių ir paslaugų mainą bei finansinę apskaitą.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Iš ko susideda senatvės pensija? Senatvės pensija susideda iš dviejų dalių - bendrosios ir individualiosios pensijos. Bendroji pensijos dalis Ką turite žinoti apie bendrąją pensijos dalį? Visų pirma tai, jog ji priklauso nuo to, koks yra asmens į...
2022-10-19
Kasos pajamų orderis yra finansinis dokumentas, kurį išduoda pardavėja...
2023-05-30
Antikinėje pasaulio istorijoje buvo panašių dokumentų, nors jie neturė...
2023-08-25
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar