9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Savarankiškai dirbantiems reikia žinoti, kad jie patys yra atsakingi už savo finansus ir turėtų pasiruošti valdyti savo pajamas ir išlaidas. Šiame kontekste, svarbu suprasti, kas yra išmokos ir įmokos.
Išmoka yra piniginė suma, kurią gausite iš valstybės ar kitos organizacijos. Išmokos gali būti skirtos asmenims, kurie patys negali užsidirbti pragyvenimui ar jiems trūksta lėšų tam tikram tikslui pasiekti, pvz., vaiko priežiūrai, ligos atveju ir pan.

Įmoka yra piniginė suma, kurią reikia mokėti už tam tikrą paslaugą ar prekę. Įmokos gali būti susijusios su būsto pirkimu ar nuomos mokėjimais, įvairių rūšių kreditų grąžinimu, mokesčiais ir kt.

Jei norite sėkmingai valdyti savo finansus, rekomenduojame laikytis šių patarimų:

1. Planuokite savo išlaidas. Rekomenduojama laikytis savo pajamų ir išlaidų sąrašo, kad galėtumėte matyti, kiek pinigų turite ir kaip juos naudojate.

2. Sutaupykite. Savo pajamas galite padidinti taupydamas. Svarbu taupyti nuolat, net jei jūsų pajamos nežymiai didėja.

3. Skirkite tam tikrą dalį savo pajamų kaupimui. Jei turite pakankamai santaupų, galėsite jas panaudoti neplanuotoms išlaidoms.

4. Supraskite savo išmokų ir įmokų sudėtį ir reikalavimus. Svarbu žinoti, kiek išlaidų turite ir kada jos turite mokėti.

5. Išmokų ir įmokų suderinimas. Jei galite, svarbu suderinti savo išmokas ir įmokas, kad galėtumėte geriau planuoti savo finansus.

6. Patikrinkite savo finansinę padėtį. Būtina stebėti savo kreditų būklę ir savo sąskaitų likučius, kad galėtumėte užtikrinti, jog viskas tvarkoje.

7. Išmokų ir įmokų reikalavimai. Būtina žinoti, kokių dokumentų reikia.

Savarankiškai dirbantiems asmenims yra keli galimi išmokų tipai:

1. Verslo įkūrimo išmokos - šios išmokos skirtos tiems, kurie nori pradėti savo verslą. Tai gali apimti finansinę paramą, patarimus dėl verslo plano kūrimo, mokymus ir pan.

2. Nedarbo išmokos - šios išmokos skirtos tiems, kurie neteko darbo ir ieško naujo darbo. Tai gali apimti finansinę paramą ir mokymus, kad padidintų savo kvalifikaciją ir pagerintų savo galimybes rasti naują darbą.

3. Socialinės išmokos - šios išmokos skirtos tiems, kurie yra socialiai pažeidžiami, turi mažai pajamų arba yra neįgalūs. Tai gali apimti finansinę paramą, gydymo paslaugas, maisto ir šildymo paramą ir kt.

4. Mokymo išmokos - šios išmokos skirtos tiems, kurie nori tobulinti savo žinias ir įgūdžius, bet neturi finansinės paramos. Tai gali apimti finansinę paramą, kad padengtų mokymo išlaidas, taip pat mokymus ir kursus.

Savarankiškai dirbantiems asmenims yra keletas įmokų ir išmokų, į kurias jie gali pretenduoti.

Štai keletas iš jų:

1. PSD įmoka - tai socialinio draudimo įmoka, kurią turi sumokėti savarankiškai dirbantis asmuo kas mėnesį. Ji yra apskaičiuojama remiantis nustatytais tarifais ir asmeniniais pajamų dydžiais. PSD įmoka apdraudžia savarankiškai dirbančius asmenis nuo nelaimingų atsitikimų, ligos ir nedarbingumo.

2. VSD įmoka - tai sveikatos draudimo įmoka, kurią turi sumokėti savarankiškai dirbantis asmuo kas mėnesį. Ši įmoka apdraudžia asmenis nuo sveikatos sutrikimų ir užtikrina teisę į nemokamą sveikatos priežiūrą. Įmokos dydis taip pat skaičiuojamas remiantis nustatytais tarifais ir asmeniniais pajamų dydžiais.

3. Ligos išmoka - savarankiškai dirbantiems asmenims ligos išmoka skiriama nuo 3-osios nedarbingumo dienos. Ligos išmokos dydis yra apskaičiuojamas remiantis vidutiniais pajamomis, kurias asmuo gavo per pastaruosius 12 mėnesių. Norint gauti ligos išmoką, reikia kreiptis į Savarankiškai dirbančiųjų sveikatos draudimo fondą.

4. Motinystės atostogų išmoka - savarankiškai dirbantiems asmenims taip pat yra teisė į motinystės atostogų išmoką. Išmokos dydis apskaičiuojamas remiantis vidutiniais pajamomis, kurias asmuo gavo per pastaruosius 12 mėnesių. Norint gauti motinystės atostogų išmoką, reikia kreiptis į Sodros skyrių, atsakingą už išmokų skaičiavimą ir mokėjimą.

Norint gauti bet kurią iš šių išmokų ar įmokų, reikia kreiptis į atitinkamas institucijas ir pateikti reikiamus dokumentus. Pavyzdžiui, norint gauti ligos išmoką, reikia pateikti gydytojo pažymą apie nedarbingumą
Kita naudinga informacija
Atraskite daugiau galimybių ir funkcijų

Populiariausi klausimai

Įmonės, individualios veiklos ir pan.

Sąskaitos, šablonai ir kiti nustatymai

Mokėjimai

Sistemos dokumentacija

Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar