9.00 - 17.00 val.
   
Užsiimant savarankiška veikla buhalterinės apskaitos išvengti nepavyks. Nors daugeliui būtent ši dalis kelia nemažai klausimų. Tačiau viskas tikrai nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tuo labiau, kad galima pasinaudoti tam skirtais įrankiais, kurie iš esmės palengvina visą šį procesą.

Elektroninės individualios veiklos apskaitos privalumai

Šiuo atveju praktiškai visą darbą atlieka specialios tam pritaikytos programos. Todėl tereikia suvesti pagrindinius duomenis apie pajamas ir išlaidas. O tuomet net ir sąskaita faktūra sugeneruojama automatiškai. Kas labai naudinga bendradarbiaujant su tais pačiais klientais. Kadangi kiekvieną kartą nereikia iš naujo suvedinėti jų duomenų. Be to, visa ši informacija automatiškai perkeliama į pajamų išlaidų žurnalą. Todėl galima pamiršti ir apie jo pildymą.
 
Taigi, toks variantas yra nepalyginamas su savarankiška apskaita, ypač, jeigu tam naudojamos tradicinės popierinės formos. Kuriomis reikia pasirūpinti, jas pildyti ir tam sugaišti daugybę laiko. O kartu rizikuoti ir galimomis klaidomis ar netikslumais.
 

Paprastesnis deklaravimas ir mokesčių mokėjimas

Įprastu atveju reikėtų susumuoti visas gautas pajamas bei išlaidas, o tada apsiskaičiuoti, kokie turėtų būti mokami mokesčiai. Ką galima padaryti ir specialių skaičiuoklių pagalba, tačiau tai taip pat reikalauja nemažai laiko. O tuo tarpo elektroninės apskaitos programos suteikia galimybę viso to išvengti. Kadangi visi mokesčiai už tam tikrą periodą gali būti apskaičiuoti automatiškai. Taip pat yra ir tokių įrankių, kurie suteikia galimybę apmokėti mokesčius vos kelių mygtukų paspaudimu.
 

PVM niuansai

Per 12 mėnesių laikotarpį viršijus 45 tūkstančius Eurų pajamų automatiškai pasikeičia ir apskaita. Todėl vėl tenka susidurti su papildomais niuansais bei formalumais. Tačiau naudojantis elektroninėmis apskaitos programomis net ir šioje vietoje viskas bus paprasčiau. Kadangi tuomet bus galimybė pasinaudoti pakankamai paprasta PVM ribos skaičiuokle ir atitinkamai perskaičiuoti papildomų pajamų mokesčius.
 
Tad šiomis dienomis tikrai yra galimybių, kurios padės palengvinti individualios veiklos apskaitą ir pamiršti praktiškai visus su tuo susijusius rūpesčius. Tuo labiau, kad tą galima padaryti visiškai automatiškai ir savo laiką skirti gerokai svarbesnėms veikloms.
Kita naudinga informacija
Atraskite daugiau galimybių ir funkcijų

Populiariausi klausimai

Įmonės, individualios veiklos ir pan.

Sąskaitos, šablonai ir kiti nustatymai

Mokėjimai

Sistemos dokumentacija

Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar