info@saskaitos.lt
Gyva pagalba
Dirbame: I-V, 9-17 val.

Naujienos

Nepaisant to, jog individualios veiklos buhalterija nėra sudėtinga ir dažniausiai nereikia samdyti buhalterio, galima pastebėti, jog daugelis vis tiek klaidžioja tarp įvairių klausimų, susijusių su mokesčių mokėjimu. Neretai pasitaiko, jog individualia veikla užsiimantys asmenys neteisingai veda buhalterinę apskaitą ir sumoka per mažai mokesčių ne dėl godumo, o paprasčiausio nežinojimo.

Apskaitos žurnalo pildymas

Užsiimantys individualia veikla turi pildyti pajamų ir išlaidų žurnalą. Jame turi būti fiksuojamas tiek uždarbis, tiek išlaidos. Nebent mokant mokesčius nepateikiamos išlaidos ir atskaičiuojama 30 procentų nuo pajamų. Tokiais atvejais fiksuoti reikia tik uždarbį. Pajamų ir išlaidų žurnalo pildymas nėra sudėtingas. Jame iš viso yra tik 8 skiltys, kuriose paprasčiausiai reikia pateikti informaciją, kurią rasite sąskaitose-faktūrose. Paprasčiausia pajamų ir išlaidų žurnalą vesti elektroniniu būdu. Tai ne tik padės sutaupyti laiko, bet ir išvengti nesklandumų ateityje. Nepamirškite, kad pajamų ir išlaidų žurnalas turi būti saugomas 10 metų.
 

Kokius duomenis pateikti sąskaitoje-faktūroje?

Norint tvarkingai vesti buhalterinę apskaitą, reikia ne tik pildyti pajamų ir išlaidų žurnalą, bet ir klientams išrašyti sąskaitas-faktūras. Jose turi būti pateikti šie duomenys:

  • Dokumento pavadinimas. Dažniausiai individualia veikla besiverčiantys asmenys išrašo sąskaitą-faktūrą. Žinoma, galimi ir kiti variantai, pavyzdžiui, PVM sąskaita faktūra, jei esate PVM mokėtojas.
  • Toliau seka dokumento serijos numeris. Tai gali būti ne tik raides, bet ir skaičiais.
  • Dokumente turi būti nurodyta data.
  • Nepamirškite nurodyti, kokias prekes ar paslaugas įsigijo pirkėjas. Nurodykite vienetus bei kainas.
  • Pateikite savo asmeninius duomenis: vardą, pavardę, individualios veiklos pažymos numerį ir pan.
  • Nepamirškite pateikti pirkėjo duomenų: vardą, pavardę, kontaktinius duomenis.

Ar būtina išrašyti išankstinę sąskaitą-faktūrą?

Tie, kurie paslaugas teikia nuotoliniu būdu, turėtų apsidrausti ir prieš atlikdami darbus siųsti išankstinę sąskaitą-faktūrą. Joje gali būti nurodyta apmokėti visą arba dalinę sumą už teikiamas paslaugas. Tačiau nepamirškite, kad išankstinė sąskaita-faktūra nėra paslaugų įsigijimo dokumentas, todėl atlikus paslaugas, būtinai turėsite išrašyti sąskaita-faktūrą ir įtraukti ją į pajamų ir išlaidų žurnalą.

Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Taigi, svarbiausi aspektai, ką reikėtų žinoti prieš pradedant veiklą, kaip ją registruoti ir ką daryti, jeigu veiklos toliau vykdyti neplanuojate. Visa tai galima atlikti savarankiškai internetu. Individualios veiklos registravimas Paprasčiausia t...
2022-10-14
Tokios situacijos neretai pasitaiko ne tik pradedantiems ir kol kas nepatyrusiem...
2022-10-19
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar