9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Privalomasis sveikatos draudimas (PSD) yra draudimas, kurį Lietuvos gyventojai privalo turėti pagal įstatymą. PSD yra socialinės apsaugos sistema, kurios tikslas yra užtikrinti visuomenės sveikatą ir užtikrinti tinkamą sveikatos priežiūrą visiems gyventojams.

PSD yra finansuojamas per mokesčius, kurie yra įtraukti į darbo užmokestį arba pajamas, jei žmogus yra savarankiškas verslininkas arba gaus pensiją. Mokesčio dydis yra apskaičiuojamas nuo uždirbto pajamų dydžio ir šiuo metu Lietuvoje yra 6,98 proc. PSD mokesčiai dalinai sumoka darbdavys, o dalinai darbuotojas. Taigi, PSD mokesčiai yra susiję su darbo santykiais ir užtikrina, kad visi gyventojai prisideda prie sistemos finansavimo.

PSD teikia nemažai naudos gyventojams. Draudimo turėtojai gali naudotis nemokama sveikatos priežiūra, įskaitant ligoninės gydymą, vaistus, ambulatorinės priežiūros paslaugas, diagnostiką ir kt. PSD taip pat teikia galimybę pasirinkti gydytoją ir sveikatos priežiūros įstaigą, kuri teiks reikiamas paslaugas. Be to, PSD taip pat apima tam tikras pašalpas, pvz., ligos pašalpas ir motinystės pašalpas.

Svarbu pažymėti, kad PSD yra privalomas ir neturint PSD draudimo gyventojai gali būti baudžiami arba negauti reikiamos sveikatos priežiūros paslaugų. PSD sistema yra integrali sveikatos priežiūros sistemos dalis Lietuvoje ir skirta užtikrinti, kad visi gyventojai turėtų galimybę gauti tinkamą medicininę pagalbą, kai ją reikia.
Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Antikinėje pasaulio istorijoje buvo panašių dokumentų, nors jie neturėjo tokio pačio formalumo ir struktūros kaip šiuolaikinės sąskaitos faktūros. Senovės Mesopotamijoje, Egipte ir Graikijoje buvo rašomųjų dokumentų, į kuriuos buvo įrašomos prekių ir...
2023-08-25
Kadangi individuali veikla yra verslo forma, ji taip pat gali reikalau...
2023-04-20
Jei asmenys nenaudoja kasos aparato, turi išrašyti apskaitos dokumentą...
2022-10-19
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar