9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Pajamų ir išlaidų žurnalas - tai pagrindinis apskaitos dokumentas. Jį pildyti reikia užsiimantiems individualia veikla, dirbantiems pagal verslo liudijimą ir turintiems įmonę.

 

Kaip pildyti?

Norint tinkamai pradėti pildyti žurnalą, iš pradžių turite pateikti bendrinę informaciją apie save. Tai turi būti ne tik vardas, pavardė, adresas, bet ir asmens kodas bei veiklos pavadinimas. Pajamų ir išlaidų žurnalas turėtų būti sudaryti iš 8 stulpelių:
 

 • Pirmame stulpelyje turi būti nurodytas eilės numeris. Pajamų ir išlaidų žurnalas privalo būti pildomas chronologine tvarka. Todėl nepamirškite, kad kiekvienas įrašas turi būti numeruojamas. Kai eilutės puslapyje pasibaigia, numeraciją toliau galima tęsti kitame puslapyje.
 • Antrame stulpelyje reikia nurodyti datą.
 • Trečiame stulpelyje turi būti pateikti dokumento duomenys: data, pavadinimas, numeris.
 • Ketvirtame stulpelyje turi būti nurodyta informacija apie gautas pajamas ar patirtas išlaidas. Paprasčiausia tiesiog perkelti tekstą, kuris buvo parašytas pirkimo ar pardavimo sąskaitoje-faktūroje.
 • Penktame stulpelyje turi būti pateikta informacija apie gautas pajamas už parduotas prekes ar suteiktas paslaugas. Atkreipkite dėmesį į tai, jog šiame stulpelyje draudžiama rašyti apie patirtas išlaidas.
 • Šeštas ir visi likę stulpeliai yra skirti, jog galėtumėte fiksuoti patirtas išlaidas.

 

Ką svarbu žinoti?

 • Užsiimantys individualia veikla gali pasirinkti mokėti mokesčiams 30 procentų nuo uždirbtų pajamų. Pasirinkus tokį variantą, pildant pajamų ir išlaidų žurnalą reikia pildyti tik informaciją apie pajamas.
 • Pajamų ir išlaidų žurnalas privalo būti saugomas 10 metų. Todėl sumokėję mokesčius neskubėkite jo išmesti.
 • Pateikti duomenis reikia iki paskutinės mėnesio dienos.
 • Pajamos gali būti pripažįstamos dvejais būdais: pagal kaupimo arba pinigų apskaitos principą.
 • Nesvarbu, kokį apskaitos principą pasirinksite, mokestinio laikotarpio pabaigoje turėsite atlikti inventorizaciją.
 • Nepamirškite sudėti pajamų ir išlaidų skilčių duomenis, baigiantis mokestiniam laikotarpiui.

 

Kokiais atvejais galima nepildyti pajamų ir išlaidų žurnalo?

Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, taip pat ir pajamų ir išlaidų žurnalo pildyme yra išimčių. Tam tikrais atvejais žurnalo galima ir nepildyti. Pavyzdžiui, jei naudojamas kasos aparatas. Tokiu atveju visa informacija yra fiksuojama ne pajamų ir išlaidų, o kasos aparato operacijų žurnale. Kitas atvejis - kai asmuo tvarko savo buhalteriją pagal dvejybinį įrašą. Tokiais atvejais galima iš apskaitos dokumentų nustatyti reikiamus duomenis.

Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Sąskaitų faktūrų tipai gali skirtis priklausomai nuo šalių ir verslo praktikos, tačiau štai keletas pagrindinių sąskaitų faktūrų tipų:1. Paprasta sąskaita faktūra: Tai standartinis sąskaitos faktūros tipas, kuriame pateikiama informacija apie pardavi...
2023-05-30
Pasirinkimas tarp individualios veiklos ir darbo sutarties priklauso n...
2023-05-30
Jei asmenys nenaudoja kasos aparato, turi išrašyti apskaitos dokumentą...
2022-10-19
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar