9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Teikiant paslaugas ar parduodant prekes ne visada tenka bendrauti su patikimais pirkėjais. Deja, bet tam tikrais atvejais pasitaiko, jog pirkėjas dingsta vos tik gavęs prekę.

Tokios situacijos neretai pasitaiko ne tik pradedantiems ir kol kas nepatyrusiems verslininkams, bet ir tiems, kurie teikiamomis paslaugomis užsiima ilgą laiką. Deja, bet atpažinti nesąžiningą pirkėją labai sudėtinga. Todėl neretai praverčia išrašyti išankstinę sąskaitą-faktūrą, kuri padeda apsidrausti nuo tokių situacijų. Kas yra išankstinė sąskaita-faktūra? Tai tiesiog laisvos formos susitarimas, leidžiantis už paslaugas ar prekes gauti avansinį mokėjimą. Tiesa, mokėti galima tiek pilną sumą už paslaugas prekes, tiek dalinę. Tai priklauso nuo susitarimo. Dažniausiai išankstinė sąskaita-faktūra išrašoma prieš atliekant darbus. Kai tik išankstinė sąskaita-faktūra apmokėta, išsiunčiamos prekės arba pradedami atlikti sutarti darbai.
 

Kas turi būti nurodyta išankstinėje sąskaitoje-faktūroje:

  • Pardavėjo juridinio arba fizinio asmens duomenys.
  • Sąskaitos, į kurią bus pervedamas mokėjimas, numeris.
  • Turi būti nurodyta išankstinės sąskaitos-faktūros išrašymo data.
  • Prekių ar paslaugų pavadinimas, kaina bei vienetai.
  • Pirkėjo duomenys.

Ar išankstinė sąskaita-faktūra įpareigoja?

Tai nėra įpareigojantis dokumentas. Jis neturi būti įtrauktas į apskaitą, be to, jis nepatvirtina, jog paslaugos buvo įsigytos. Jei pirkėjas persigalvoja ir nenori apmokėti išankstinės sąskaitos-faktūros, gali bet kada informuoti pardavėją ir nutraukti sandorį.

Kadangi išankstinė sąskaita-faktūra nepatvirtina paslaugų teikimo, atlikus paslaugas reikia išrašyti sąskaitą-faktūrą arba PVM sąskaitą-faktūrą. Jei išankstinėje sąskaitoje-faktūroje buvo nurodytas tik dalinis mokėjimas, sąskaitoje-faktūroje turi būti nurodyta ir pažymėta apmokėta sumos dalis. Šią sąskaitą-faktūrą reikia ne tik nusiųsti klientui, bet ir įtraukti į buhalterinę apskaitą.
 

Kada naudojamos išankstinės sąskaitos-faktūros?

Išankstinė sąskaita-faktūra yra puikus būdas, kaip apsidrausti nuo nesąžiningų pirkėjų. Neretai ją naudoja laisvai samdomi specialistai ir įmonės, teikiančios paslaugas nuotoliniu būdu. Išankstinę sąskaitą-faktūrą taip pat dažnai pasirenka įmonės, siūlančios tęstines ar prenumeruojamas paslaugas.
 

Ar pirkėjas gali atsisakyti apmokėti paslaugas iš anksto?

Pirkėjas visada turi teisę atsisakyti už paslaugas mokėti iš anksto, lygiai taip pat, kaip ir pardavėjas turi teisę atsisakyti atlikti paslaugas. Jei pirkėjas nesutinka apmokėti išankstinės sąskaitos-faktūros, greičiausiai jis nebus linkęs sąžiningai bendradarbiauti ir kels nesklandumus ateityje.

Susijusios naujienos
Susipažinkite su kitomis naudingomis naujienomis
Individuali veikla pagal pažymą (IDV) yra vienas iš paprasčiausių ir greičiausiai įsteigiamų verslo formų. Tai asmeniškai vykdoma veikla, kai jūs veikiate kaip individualus verslininkas be atskiro teisinio subjekto statuso. Jūs esate asmuo, kuris vyk...
2023-05-31
Individualios veiklos pažymėjimas yra oficialus dokumentas, patvirtina...
2023-04-20
Kasos pajamų orderis yra finansinis dokumentas, kurį išduoda pardavėja...
2023-05-30
Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar