9.00 - 17.00 val.
Gyva (atsijungę)
   
Individualios veiklos pažyma - tai dokumentas, įrodantis, jog jūsų vykdoma veikla yra įregistruota valstybinėje mokesčių inspekcijoje (VMI) ir teisėtai galite verstis veikla, kuri yra nurodyta pažymoje. Individualią veiklą dažniausiai renkasi laisvai samdomi specialistai, norintys legaliai užsidirbti pardavinėdami prekes internetu ar teikdami paslaugas.

Kokie yra individualios veiklos privalumai?

Dauguma laisvai samdomų specialistų renkasi ne įmonės steigimą, o individualios veiklos pažymą. Toks pasirinkimas nekelia nuostabos, kadangi individualios veiklos pažyma turi be galo daug privalumų:

 • Individualios veiklos įregistravimas yra ne tik greitas ir lengvas, bet ir visiškai nemokamas. Be to, įregistruoti individualią veiklą galite ne tik VMI skyriuose, paštu, bet ir VMI paskyroje internetu.
 • Nėra reikalingas įstatinis kapitalas.
 • Nustebsite, tačiau vykdant individualią veiklą yra galima įdarbinti darbuotojus.
 • Individualios veiklos buhalterija yra nesudėtinga, todėl kiekvienas apskaitą vesti gali savarankiškai.
 • Jeigu norėsite nutraukti individualią veiklą, galėsite tai padaryti be jokių rūpesčių. Individuali veikla ne tik gali būti nutraukta bet kuriuo metu, bet ir pats nutraukimo procesas yra nesudėtingas ir nemokamas.

Kokie trūkumai?

Prieš nuspręsdami, kurią veiklos formą rinktis, nepamirškite įvertinti ne tik individualios veiklos privalumus, bet ir trūkumus:

 • Vykdant individualią veiklą tenka susitaikyti, jog yra taikoma asmeninė atsakomybė. Kadangi esate fizinis asmuo, finansiniai įsipareigojimai turės būti padengti iš jūsų lėšų. Tai reiškia, jog nutraukę individualią veiklą vis tiek turėsite grąžinti visas skolas, negalėsite paskelbti bankroto.
 • Individualios veiklos plėtros galimybės yra ribotos. Todėl neretai tie, kurie nori plėstis, ieškoti naujų partnerių, turi nutraukti individualios veiklos veiklą ir galiausiai steigti įmonę.
 • Deja, bet individualios veiklos mokesčiai nėra palankūs daugiau uždirbantiems. Kuo didesnį uždarbį turėsite, tuo didesnius mokesčius teks mokėti.

Kokius mokesčius tenka mokėti užsiimantiems individualia veikla?

Renkantis veiklos formą reikia nepamiršti atsižvelgti ne tik į privalumus ir trūkumus, bet ir mokamus mokesčius. Individualia veikla besiverčiantiems asmenims tenka mokėti GPM, VSD, PSD ir tam tikrais atvejais PVM mokesčius.

 • Gyventojų pajamų mokestis (GPM) yra mokamas nuo 5 proc. iki 15 proc., priklausomai nuo to, koks yra metinis uždarbis. Jeigu jis siekia iki 20 000 eurų, mokėti reikės 5 proc., siekiant 35 000 eurų yra taikomas 15 proc. GPM mokestis.
 • Valstybinis socialinis draudimas (VSD) ir privalomasis sveikatos draudimas (PSD) yra mokami nuo 90 proc. apmokestinamų pajamų. VSD mokama 12,52 proc., 14,92 proc. arba 15.52 proc., priklausomai nuo to, kokio dydžio kaupiama papildoma pensija. PSD mokestis yra 6.98 proc. nuo galiojančios minimalios mėnesinės algos.
 • Individualia veikla besiverčiantis asmuo turi registruotis PVM mokėtoju, jeigu jo pajamos siekia daugiau nei 45 000 eurų per metus.

Kam paranku rinktis individualią veiklą?

Individualios veiklos pažyma leidžia tapti laisvai samdomu specialistu greitai ir be jokių investicijų, todėl tai idealus pasirinkimas tiems, kurie nori užsidirbti iš savo pomėgio. Individualią veiklą dažnai renkasi programuotojai, dizaineriai, fotografai, vertėjai ir daugelio kitų specialybių atstovai. Jeigu artimiausiuose planuose neturite didelių ambicijų, norite dirbti vietinėje rinkoje ir neketinate uždirbti milijonų, tuomet individualios veiklos pažyma - tobulas pasirinkimas.
 

Visgi tie, kurie ketina kurti maisto gamybos, statybų sektorius, planuoja bendradarbiauti su juridiniais, o ne fiziniais asmenimis, galbūt net už Lietuvos ribų, turėtų apsvarstyti šioms veikloms palankesnius variantus, pavyzdžiui, MB arba UAB steigimą.

Kita naudinga informacija
Atraskite daugiau galimybių ir funkcijų

Populiariausi klausimai

Įmonės, individualios veiklos ir pan.

Sąskaitos, šablonai ir kiti nustatymai

Mokėjimai

Sistemos dokumentacija

Norite pradėti?
Jau turite Saskaitos.lt paskyrą? Prisijunkite.
Pradėti dabar